Nie musisz rezygnować z pięknego stołu do jadalni, ponieważ nie zawiera on krzeseł. Nie musisz idealnie dopasowywać stołu i krzeseł. Ważne jest, aby uzupełniały się one w skali i stylu. Jakie inne czynniki są ważne podczas projektowania jadalni?

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dopasować krzesła do stołu w jadalni. Dzięki temu Twoje meble będą funkcjonalne i spójne.

Właściwy rozmiar krzesła do jadalni

Dokładne pomiary to kluczowy krok w aranżacji wnętrza. Minimalna wysokość między blatem stołu a siedziskiem powinna wynosić około 30 cm. Pozwoli to na łatwe wsunięcie krzesła pod stół. Zwróć uwagę na ramę stołu. Jest to element opcjonalny i jest to drewniany panel, który łączy się z blatem. Powinieneś upewnić się, że masz wystarczająco dużo miejsca na kolana.

Po ustaleniu wysokości stołu, możesz określić, ile krzeseł potrzebujesz. Każde krzesło powinno mieć około 60 cm długości, abyś czuł się wygodnie przy stole. Możesz pomieścić więcej osób na większych przyjęciach i spotkaniach rodzinnych, ale nie spodziewaj się, że zmieścisz więcej niż 60 cm na osobę.

Wygodne krzesło do jadalni - tapicerowane czy drewniane?

Na wybór krzeseł w jadalni wpływa wiele czynników. Podstawową kwestią jest to, czy krzesła są tapicerowane czy drewniane. Oba te rozwiązania mają swoje zalety. Siedzisko nie jest wykonane z żadnego materiału i jest bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Można je łatwo wytrzeć do czysta, więc rozlane płyny nie stanowią problemu. Łatwiej jest również zmieścić się na mniejszym stole, ponieważ jest on zazwyczaj węższy. Jeśli organizujesz długie, relaksujące przyjęcia, wersja tapicerowana będzie bardziej odpowiednia dla Ciebie i Twoich gości.

Tkanina i wykończenie krzesła jadalnianego

Czy jesteś fanem eklektyzmu? Podoba Ci się idea krzeseł, które niekoniecznie są z tej samej serii, ale doskonale się uzupełniają? Pamiętaj o zasadzie łączenia. Choć krzesła nie muszą do siebie pasować, muszą mieć wspólny element łączący, który sprawi, że będą się uzupełniać. Możesz użyć różnych materiałów, ale utrzymać je w jednym stylu. Możesz połączyć różne odcienie drewna z różnymi kształtami i formami. Możesz obejrzeć wszystkie krzesła na AboutDecor i wybrać te, które najbardziej Ci się podobają. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które uwielbiają eksperymentować z aranżacją wnętrz i odważnymi projektami wnętrz.

Siedziska boczne i główne

Możesz podkreślić rolę gospodarza, używając krzesła jako wizualnego punktu centralnego w swoim domu. To jest świetny pomysł! To jest świetny pomysł! Jest to również miejsce, w którym znajdziesz najwięcej miejsca, więc nie ograniczaj swoich opcji. Kolejną opcją jest oparcie. Będzie to zarówno atut aranżacyjny, jak i bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Pamiętaj, aby odległość między blatem a podłokietnikiem wynosiła minimum 20 cm. 20 cm.

Osobowość w jadalni

Nasze jadalnie są wykorzystywane najczęściej wieczorami i na specjalne okazje. Są idealnym miejscem na dodanie indywidualnych elementów, które stworzą niepowtarzalną atmosferę. Jest to pomieszczenie, którego nie będziesz używać codziennie, więc możesz eksperymentować z kolorem i wzorem. Krzesła pozwalają na wprowadzenie unikalnych kształtów i kolorów. Możesz przyciągnąć wzrok i zaskoczyć gości unikalnym lub intensywnym wzorem na krzesłach.

Warto przeczytać