Robienie domowych ciasteczek z dzieckiem lub partnerem to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu. Można wybrać dowolny kształt i cieszyć się wycinaniem podczas pieczenia. Pojawia się jednak pytanie: jak przechowywać słodycze, by jak najdłużej zachowały świeżość? Poznaj nasze pomysły wielokrotnego użytku!

Spis treści

 • Sprawdź te 3 opakowania ciasteczek i nie tylko, które powinieneś mieć w kuchni
  • 1. szklane słoiki
  • Duże torby w rozmiarze 26 x 35 cm i innych rozmiarach
  • Opakowania metalowe

Sprawdź te 3 opakowania ciastek i nie tylko, które powinieneś mieć w kuchni

Im więcej opakowań w kuchni, tym lepiej. Możesz zorganizować swoją kuchnię bardziej efektywnie i nie będziesz musiał się martwić o to, gdzie będziesz przechowywać swoje produkty podczas gotowania lub pieczenia. Ważne jest, aby wybrać opakowania, które są zarówno wielokrotnego użytku, jak i bezpieczne dla żywności. Nasze sugestie dotyczą nie tylko ciasteczek. Mogą być również używane do przechowywania innych przedmiotów. Można w nich również przechowywać inne słodycze, owoce, warzywa i przyprawy.

1. szklane słoiki

Słoiki są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i opcjach zamknięcia. Możesz zaopatrzyć się w różne produkty. Te bardziej dekoracyjne świetnie nadają się do serwowania ciasteczek podczas rodzinnych uroczystości. Te mniej atrakcyjne można wykorzystać do przechowywania smakołyków w domowej spiżarni. Szklane pojemniki zapewnią świeżość i bezpieczeństwo żywności przez długi czas. Pamiętaj, aby obchodzić się ze słoikami ostrożnie. Są one wykonane ze stosunkowo delikatnego materiału. Są wykonane ze stosunkowo delikatnego materiału.

Duże torby w rozmiarze 26 x 35 cm i innych rozmiarach.

Duże torby o wymiarach 26 x 35 cm i innych rozmiarach są idealne do przechowywania ciasteczek dla dzieci. Są one dostępne w różnych kolorach. Można wybrać torebkę lub woreczek o wymiarach 26 x35 cm w innym rozmiarze i dostosować jego parametry do ilości pieczonych słodyczy. Lepiej wybrać większe opakowanie niż mniejsze. Nie zaszkodzi mieć trochę dodatkowego miejsca, a może się okazać, że wypieków jest więcej niż myślałeś. Na rynku można znaleźć torebki o wymiarach 26 x 35 cm.

 • satynowe,
 • juta,
 • organza,
 • bawełna,
 • welur.

Wybierz przewiewne materiały, takie jak bawełna, juta lub organza. Duża torba o wymiarach 26 x 35 cm ochroni ciasteczka przed pleśnią lub gniciem. Wybieraj woreczki ze sznurkiem lub takie, które można łatwo otwierać i zamykać. Będziesz mieć łatwy dostęp do ciasteczek i będą one chronione przed rozlaniem.

Opakowania metalowe

Opakowania metalowe są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach. Mogą być używane do przechowywania różnych ciasteczek, nawet w dużych ilościach. Mogą być używane jako element dekoracyjny w kuchni, spiżarni lub salonie. Będą wyglądać świetnie, gdziekolwiek je umieścisz. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać stan ciasteczek. Ze względu na ograniczony przepływ powietrza w puszce istnieje ryzyko pleśnienia żywności. Gdy tak się stanie, domowe wypieki nie będą już nadawać się do spożycia.

Przechowywanie słodyczy jest łatwiejsze dzięki opakowaniom wielokrotnego użytku. Możesz dobrać je odpowiednio do swoich potrzeb, tak aby przyniosły Ci tyle samo radości, co samo pieczenie i jedzenie ciasteczek!

Artykuł sponsorowany

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push();

Warto przeczytać