Stół jest ważnym elementem każdego salonu. To przy nim przyjmuje się gości, przygotowuje uroczyste posiłki i pije kawę. Ważne jest również, aby posiadać pasujące do niego krzesła. W sklepach meblowych można znaleźć szeroki wybór mebli do salonu. Jaki stół i krzesła będą najlepsze do Twojego salonu? Na co powinieneś zwrócić uwagę?

Stoły i krzesła do salonu - które wybrać?

Nie ma jednego stołu, który będzie pasował do każdej przestrzeni życiowej. Każda przestrzeń życiowa jest wyjątkowa. Ważne jest, aby rozważyć styl i rozmiar swojego salonu, a także liczbę osób, które będą korzystać ze stołu. Bez względu na to, jaki styl wybierzesz, twój stół i krzesła do salonu muszą być mocne i trwałe. Meble powinny być solidne i wygodne. Powinny być atrakcyjne dla wszystkich członków twojego gospodarstwa domowego i zachęcać ich do spędzania więcej czasu razem. Internetowy sklep meblowy Andvari zaprasza do pomocy w wyborze idealnego stołu.

Stół, a styl salonu

Podobnie jak w przypadku pozostałych mebli, stół powinien pasować do stylu salonu. Obecnie bardzo popularny jest minimalistyczny design. Do salonu urządzonego w tym stylu wystarczy prosty stół w jasnych kolorach. Uzupełnieniem stołu będą drewniane krzesła, które nie są zdobione. Nowoczesne stoły mogą być dostosowane do wzornictwa przemysłowego przez osoby, które nie mają w tym wprawy. Mogą być wykonane z metalu, betonu lub szkła i będą świetnie wyglądać z minimalistycznym wnętrzem. Proste krzesła w kolorze czarnym, grafitowym lub szarym nadadzą pomieszczeniu charakteru. Do stylu glamour sprawdzi się błyszczący stół, z misternymi zdobieniami i przepychem. Bardzo modny jest styl skandynawski, który stawia na drewno i jasne kolory. Dobrym wyborem będzie stół z solidnymi drewnianymi krzesłami i prostą konstrukcją. Drewno może być użyte w wielu różnych kolorach. Do stołu można dobrać białe krzesła, które będą uzupełnieniem obecnych trendów. Andvari to internetowy sklep meblowy, który może zapewnić stół pasujący do każdego stylu.

Stół do salonu - wielkość i kształt

Przy wyborze stołu należy wziąć pod uwagę wielkość salonu i liczbę członków rodziny. Zasada kciuka jest pozwalać dla przynajmniej 60 cm między krzesłem i ścianą. Stół, który może pomieścić 12 krzeseł jest możliwy dla tych, którzy mają dużą przestrzeń życiową. Taki stół jest idealny dla tych, którzy lubią długie spotkania i spotkania towarzyskie przy stole. Nawet jeśli masz małą przestrzeń życiową, stół nie musi być poświęcony. Funkcjonalne stoły składane są świetną opcją, ponieważ po złożeniu mogą z łatwością pomieścić duże rodziny. Ważne jest również, aby rozważyć kształt swojego stołu. Najczęstszym kształtem stołu jest kwadratowy lub prostokątny. Okrągłe stoły oferują więcej miejsca do siedzenia, ale są mniej popularne. Internetowy sklep meblowy Andvari oferuje meble o wszystkich kształtach.

Krzesła do stołu - jak je wybrać?

Tak samo ważne jak stół są krzesła. Powinny one pasować do stylu i wielkości stołu. Oparcie powinno znajdować się 20 cm nad blatem. Siedzisko powinno znajdować się 30 cm poniżej blatu i 40 cm nad podłogą. Należy dostosować liczbę osób w gospodarstwie domowym, aby krzesła mogły być używane przez wszystkich. Choć krzesła mogą być w tym samym stylu co stoły, modne jest posiadanie ich w innym designie. Odważne rozwiązania są możliwe dla tych, którzy wybierają odważne wzory. Nowoczesne szklane stoły mogą świetnie wyglądać z klasycznymi tapicerowanymi krzesłami. Dużą popularnością cieszą się również zestawy, w skład których wchodzą stylowe krzesła lub stoły wykonane z tego samego materiału.

Wiele sklepów meblowych sprzedaje stoły z krzesłami. Andvari posiada szeroki wybór mebli w różnych stylach, rozmiarach i kolorach. Oferujemy szeroki wybór mebli, w tym stoły i krzesła w zestawach, a także stoły rozkładane. Są one świetne do salonu, kuchni czy jadalni. Warto przejrzeć wybór i znaleźć odpowiedni model dla siebie.

Warto przeczytać