Telewizor od wielu lat króluje w większości polskich mieszkań. Choć coraz więcej osób rezygnuje z abonamentu telewizyjnego, większe ekrany mogą pełnić funkcję kina domowego lub odtwarzacza muzyki. Chcąc zachować spójną stylistykę w mieszkaniu, warto poświęcić czas na wybór odpowiedniej szafki RTV. Nowoczesne meble do salonu posiadają szeroki asortyment, dzięki czemu każdy może znaleźć coś, co przypadnie mu do gustu.

Spis treści

  • Na co zwrócić uwagę wybierając meble pod telewizor?
  • Jakie są opcje montażu nowoczesnych szafek rtv?

Na co zwrócić uwagę wybierając meble pod telewizor?

Telewizorowi zazwyczaj towarzyszy odtwarzacz DVD, konsola do gier wideo, system audio i ewentualnie kilka innych gadżetów. Plątanina kabli, która pojawia się w mgnieniu oka po podłączeniu każdego produktu, może być koszmarem dla każdego estety. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę ilość miejsca dostępnego w szafce pod telewizor do przechowywania sprzętu.

Mebel RTV z drzwiczkami lub szufladami to dobra opcja dla minimalistycznego wystroju. Dzięki temu większość przedmiotów można schować bez wpływu na ogólny wygląd wnętrza. Osoby, którym nie przeszkadza widok dekodera czy odtwarzacza na wierzchu, mogą wybrać szafkę RTV bez drzwiczek. Pozwoli to na wyeksponowanie tych urządzeń. W takim przypadku warto w inteligentny sposób zarządzać kablami, np. wpinając je do szafki z tyłu.

Designerska szafka rtv w odważnym kolorze będzie świetnie wyglądać w pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu. Na rynku dostępny jest szeroki wybór mebli wykonanych z metalu, a także modeli drewnianych. Idealnie sprawdzą się one w industrialnych salonach.

Jakie są opcje montażu nowoczesnych szafek rtv?

Meble, które zadowolą nas przez długi czas, możemy wybrać biorąc pod uwagę nasze preferencje. Najpopularniejszymi modelami szafek rtv pod względem ich montażu są:

  • Szafki wiszące

Powinieneś wcześniej sprawdzić, czy ściana, na której planujesz zamontować szafkę, wytrzyma określony ciężar. Efekt wizualny jest plusem, ponieważ sprawia, że wnętrze wydaje się lżejsze i pozwala na łatwiejsze odkurzanie podłogi pod szafką.

  • Szafki stojące z nóżkami

W tym przypadku nie musisz martwić się o wytrzymałość ścian. Jest to najpopularniejszy wybór i zdaje egzamin w wielu domach.

  • Szafki stojące bez nóżek

Trzecia opcja jest równie łatwa w montażu jak druga. Należy jednak przygotować się na trudny dostęp do powierzchni pod szafką, ponieważ podłoga jest często oddzielona od dna niewielką przestrzenią. Nierzadko konieczne jest przesunięcie szafki.

Artykuł sponsorowany

Warto przeczytać