Ludzie są bardziej świadomi tego, jak żyją. Człowiek chce móc się zrelaksować w salonie, sypialni czy kuchni. Chcą też otaczać się pięknymi przedmiotami, które poprawią im nastrój. Dekoratorzy wnętrz zyskują na popularności. Czy jest to zawód, który jest przyszłościowy? Jak zdobyć niezbędne kwalifikacje do jej uprawiania?

Spis treści.

  • Czy dekorator wnętrz to taki sam zawód jak architekt?
  • Czy aby zostać dekoratorem wnętrz, trzeba iść do szkoły?
  • Czy chcesz założyć własną firmę, czy pracować jako dekorator wnętrz. Która ścieżka kariery daje lepsze perspektywy dla Ciebie?

Czy dekorator wnętrz to taka sama praca jak architekt?

Może się wydawać, że każdy kto dekoruje mieszkania czy domy jest architektem. Branża nieruchomości jest złożona i każdy specjalista ma swoje zadania. Podczas gdy architekci projektują i planują budynki, dekoratorzy organizują i aranżują pomieszczenia.

Obie profesje mają różne wykształcenie. Architekci zazwyczaj mają magistra inżyniera, a ich edukacja obejmuje zarówno projektowanie, jak i naukę. Dekoratorzy wnętrz mogli ukończyć różne szkoły. Wiele osób uważa bycie dekoratorem za kolejny krok na ścieżce kariery. Nie ma powodu, aby czuć, że jest to właściwy zawód dla ciebie i nie rozważać zmiany branż.

Czy aby zostać dekoratorem wnętrz, trzeba być absolwentem jakiejś szkoły?

Rynek pracy ciągle się zmienia. Jeszcze kilka lat temu floryści i dekoratorzy nie byli powszechnymi zawodami. Obecnie istnieje wiele ofert pracy dla tych specjalistów. Jak zdobyć kwalifikacje niezbędne do ich wykonywania?

Od jakiegokolwiek tytułu ważniejsze są konkretne umiejętności. Liczy się dobry gust, wyczucie stylu i znajomość aktualnych trendów. Ważna jest również umiejętność komunikacji z klientami i rozumienia ich potrzeb. Do tworzenia wizualizacji przydatne są programy graficzne. Umiejętności sprzedażowe są ważne, ponieważ wiąże się to ze sprzedażą swoich usług.

Istnieje wiele kursów oferowanych przez szkoły policealne, które można ukończyć w ciągu jednego roku lub dłużej. Kończą się one uzyskaniem tytułu zawodowego dekoratora. Nie jest to jedyny sposób na zdobycie wiedzy o tym zawodzie. Można również odbyć specjalistyczny kurs, na którym pozna się najważniejsze tematy z zakresu wykonywania tej pracy.

Chcesz założyć własną firmę czy pracować jako dekorator wnętrz. Która ścieżka kariery daje lepsze perspektywy dla Ciebie?

Na różnych portalach można znaleźć wiele ofert pracy dla florystów i dekoratorów. Warto ubiegać się o tę pracę, jeśli posiadasz odpowiednie kwalifikacje. Jest to świetny sposób na poznanie zawodu i pracę z klientami o zróżnicowanych potrzebach. Osoby, które są w stanie współpracować z dobrze prosperującymi firmami przez wiele lat, mogą nawet zostać w nich na stałe.

Naturalnym etapem dla dekoratora wnętrz jest rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Jak podejść do tego zadania? Aby zdobyć praktyczne doświadczenie i nauczyć się pracy z różnymi przestrzeniami, warto dekorować dla rodziny i znajomych. Można wtedy stworzyć portfolio swoich projektów, które będzie można przedstawić potencjalnym klientom. W takim portfolio mogą znaleźć się zdjęcia prac wykonanych przez znajomych lub projekty, które powstały podczas szkoleń lub kursów.

Warto zainwestować w stronę internetową lub profile na Social Media. Dzięki temu będziesz mógł prezentować swoje projekty i promować swoje usługi. Jest to świetny sposób na budowanie swojej marki. Świetnym pomysłem jest nawiązanie kontaktów z innymi projektantami wnętrz, rzemieślnikami i sprzedawcami akcesoriów. Mogą oni pomóc w projektach i polecić dekoratora swoim klientom.

Kariera dekoratora jest obiecująca. Warto kontynuować swoją karierę w tej dziedzinie.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push();

Warto przeczytać