Stół jest jednym z najistotniejszych mebli, jakie posiadamy w naszych domach. Stoły są w centrum życia społecznego i rodzinnego. Pełnią różne funkcje w zależności od tego, kto mieszka w domu. Przy stole wspólnie spożywamy posiłki i miło spędzamy czas.

Spis treści

  • Stoły służą do pracy, grania w gry planszowe i odrabiania lekcji z naszymi dziećmi.
  • Stoły rozkładane - zalety
  • Stół na poddaszu
  • Stół skandynawski
  • Wielkość stołu ma znaczenie

Stoły służą do pracy, grania w gry planszowe i odrabiania lekcji z dziećmi.

Odpowiednio dopasowany stół może zmienić wygląd pomieszczenia. Stoły to meble, które integrują domowników. Stają się miejscem ważnych rozmów, gdzie dzielimy się swoimi spostrzeżeniami i dniem spędzonym w szkole lub pracy. Podczas rodzinnych spotkań często wspominamy wydarzenia, które na długo pozostały w naszej pamięci. Przed wyborem odpowiedniego stołu należy zwrócić uwagę na jego funkcjonalność, trwałość i styl.

Stoły rozkładane - zalety

Ważne jest, aby wybrać stół do jadalni, który będzie pasował do stylu obu pomieszczeń. Drewniany stół będzie świetnie wyglądał w pomieszczeniu urządzonym w stylu skandynawskim lub loftowym. Drewniane modele doskonale wkomponują się w ciepłą atmosferę panującą w salonie. Są również eleganckie i funkcjonalne do jadalni. Drewniany stół będzie pasował do wielu aranżacji wnętrz. Jest to opcja klasyczna i popularna. Drewno tworzy przytulną atmosferę w pomieszczeniu. Rozkładany stół można łatwo dostosować do różnych sytuacji i potrzeb. Możemy łatwo rozłożyć blat stołu, gdy potrzebujemy dodatkowej przestrzeni do pracy, lub do jedzenia. Gdy potrzebujemy więcej miejsca w naszym domu, możemy jednym ruchem złożyć stół. Dzięki temu zyskamy więcej miejsca w jadalni lub salonie. Stół składany jest łatwiejszy w transporcie. Ta cecha ułatwia również przenoszenie stołu z jednego pomieszczenia do drugiego lub po schodach.

Stół "loftowy

Stół loftowy będzie fantastycznie wyglądał w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Stół loftowy wykonany z drewna to doskonały pomysł na wspólną aranżację salonu i jadalni. Pomieszczenia loftowe to duże, otwarte przestrzenie z wieloma oknami i witrynami. Mają na celu stworzenie pomieszczenia, które przypomina stare magazyny lub fabryki z czerwoną cegłą, szarymi ścianami i sufitami odbijającymi beton. Świetnym dodatkiem będzie stół loftowy z metalową ramą i drewnianym blatem.

Stół skandynawski

Stół skandynawski to minimalistyczny projekt wykonany z lekkich i naturalnych materiałów. Będzie doskonałym wyborem do pomieszczeń urządzonych w stylu skandynawskim. Białe stoły rozkładane można wykorzystać zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Stół skandynawski z naturalnym drewnem i jasnym kolorem doda przyjemnej aury Twojemu wnętrzu.

Ważna jest wielkość stołu

Przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniej wielkości stołu, należy wziąć pod uwagę wielkość przestrzeni, w której planujemy go umieścić. Minimalna odległość, w jakiej osoba może wstać i odsunąć krzesło, to 55 cm. Musimy również rozważyć, ile miejsca potrzebuje osoba, aby wygodnie zjeść swój posiłek. Jedna osoba może wygodnie usiąść przy stole o wymiarach 60 cm długości na 40 cm głębokości. Długość stołu jadalnego zależy od tego, ile osób będzie siedziało przy jednym posiłku. Jeśli stosujemy przedłużki, stół rozkładany pozwala nam zwiększyć wysokość stołu nawet o 100 cm. Wysokość stołu nie powinna być większa niż 80 cm. Wysokość blatu stołu nie powinna przekraczać 80 cm.

Można wybierać spośród różnych kształtów blatów. Rozsuwany stół dostępny jest w kształcie prostokątnym, kwadratowym lub owalnym. Kształt blatu zależy od tego, gdzie chcemy postawić swój nowy mebel. Jeśli chcemy umieścić nasz stół na środku małego pomieszczenia, wybierzmy stół owalny lub okrągły. W ten sposób optycznie powiększymy przestrzeń. Jeśli nie mamy możliwości umieszczenia naszego stołu rozkładanego na środku, wybierzmy stół prostokątny lub kwadratowy, który możemy ustawić przy ścianie. Tego typu stół rozkładany ułatwi nam pracę i naukę.

Post gościnny

(function())();

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push();

Warto przeczytać