Funkcjonalność czy estetyka w kuchni? W tym artykule dowiesz się, jak osiągnąć oba te cele.

W urządzaniu kuchni ważny jest dobór mebli kuchennych. Oprócz estetyki, pomieszczenie to powinno być również funkcjonalne i mieć dobre wyczucie zagospodarowania przestrzeni. Ludzka kreatywność nie jest ograniczona, ale pokazują to najnowsze trendy.

Spis treści

  • Uchwyty krawędziowe: estetyczne czy nie?
  • Jednak wygoda!

Uchwyty krawędziowe: estetyczne czy nie?

Uchwyty krawędziowe początkowo były krytykowane jako nieatrakcyjne i niepasujące do tradycji kuchni - która kojarzyła się z ciepłem, drewnem, drewnianymi gałkami czy zdobionymi uchwytami. Wygodę tego rozwiązania szybko potwierdziły przyzwyczajenia kolejnych pokoleń.

Styl skandynawski charakteryzuje się estetyką i wygodą ukrytą w prostocie. W pięknie urządzonym wnętrzu nie ma miejsca na ozdoby, dekoracje czy trudne do utrzymania w czystości przedmioty. Uchwyt krawędziowy stał się popularnym dodatkiem od drugiej strony. Prostota i możliwość personalizacji zarówno kształtu, jak i umiejscowienia we frontach zjednały sobie klasyków ze starej szkoły projektowania.

Jednak wygoda!

Polacy doceniają to rozwiązanie również za wygodę, jaką wnosi do codziennego życia. Na perspektywę użytkowników wpłynęły długie godziny spędzane w kuchni, czy to przy ugniataniu ciasta, czy gotowaniu pierogów. Trudno było wyczyścić uchwyty i pokrętła zwykłych urządzeń kuchennych z cząstek jedzenia, tłuszczu czy resztek ciasta. Ważne było również delikatne czyszczenie gałek i uchwytów, aby uniknąć uszkodzenia farby. Zakup nowego urządzenia po kilku miesiącach lub latach był często niemożliwy. Uchwyty krawędziowe są łatwe do czyszczenia ze względu na ich konstrukcję i matowe wykończenie. Wymagają jedynie odrobiny mydła i szmatki lub gąbki.

Praktyczne rozwiązania zastępują tradycyjne wzornictwo. Nie oznacza to jednak, że zawsze należy wybierać najnowszy design. Nie zawsze trzeba zmieniać swoje preferencje estetyczne, aby nadać wnętrzom nowoczesnego charakteru.

Artykuł sponsorowany

Warto przeczytać