Sprzęty aluminiowe to dobry wybór, jeśli dopiero chcemy kupić meble ogrodowe. Dlaczego? Ponieważ prostota i funkcjonalność często idzie w parze z ciekawą estetyką. Meble aluminiowe wyglądają bardzo unikatowo i nowocześnie. Takie meble to świetny wybór do nowoczesnych aranżacji ogrodów, tarasów i balkonów. Jakie są zalety mebli aluminiowych? Sprawdziliśmy.

Lekka, ale mocna konstrukcja i odporny materiał

Aluminium jest lekkie i wytrzymałe. Możesz mieć pewność, że Twoje aluminiowe meble ogrodowe od Home&Garden przetrwają całe życie, a ich przenoszenie będzie bezpieczne i wygodne. Malowane proszkowo aluminium jest również odporne na działanie promieni słonecznych i wody/wilgoci. Aluminiowe ramy zmniejszają wagę mebli, dzięki czemu można je przenosić i zmieniać ich układ w zależności od naszych potrzeb.

Aluminium jest niezwykle kompatybilne z deskami kompozytowymi, jeśli już jesteśmy przy temacie aluminium. Ten zestaw mebli (blat może być wykonany z deski kompozytowej) ma bardziej elegancki i ciekawy design, dzięki czemu można je łatwo wkomponować w każdy rodzaj tarasu, nowoczesny czy klasyczny.

Modne kolory

Na myśl o aluminium od razu przychodzą nam odcienie szarości. Tak jest również w przypadku aluminiowych mebli ogrodowych. Dostępnych jest wiele odcieni szarości, od subtelnych pasteli po bardziej żywe kolory jak ołów czy antracyt. Można też wybrać meble w kolorze srebrnym, czarnym lub białym. Wszystkie one połączone są z poduszkami, których kolorystyka utrzymana jest w tych samych tonacjach. Można również zastosować inne elementy, takie jak deski kompozytowe w kolorze naturalnego drewna. W efekcie powstaje naprawdę efektowny zespół.

Komfort i funkcjonalność

Aluminiowe meble ogrodowe mogą składać się z pojedynczych krzeseł, foteli lub stołów, a także można je łączyć, tworząc dowolną liczbę zestawów. Można też wybrać zestawy mebli, które można dopasować do aktualnych potrzeb lub liczby gości. Duży zestaw z narożnikiem lub dużym stołem będzie świetnie wyglądał na dużym patio lub na środku podwórka. Nawet w przypadku małych balkonów można zastosować mniejsze zestawy ze stołem. Konstrukcje aluminiowe są w tym przypadku lekkie i łatwe do przenoszenia. Mały balkon ułatwi przenoszenie mebli i pozwoli na uzyskanie większej przestrzeni.

Warto przeczytać