Zimowe dekoracje okienne

Dekorując zimowe okna i wnętrza nie zapominajmy o kolorach. Zimowe dekoracje okienne to zasłony i tkaniny, które zacieniają okno, aby wpuścić do środka maksimum światła słonecznego. Pomysły na zimowe dekoracje okienne

Dla jednych zima jest fajna, bo mogą bawić się na śniegu. Inni uważają zimę za smutną, bo przynosi mało słońca i zimno. Ważne jest, aby zadbać o wystrój wnętrza domu i biura. Zwróćmy uwagę na dekoracje okienne, które cieszą oko i wprawiają nas w odpowiedni nastrój przez cały dzień. Oto kilka pomysłów na zimowe dekoracje okienne.

Zimowe dekoracje okienne: kolory

Nie zapominajmy o kolorach, jeśli chodzi o zimowe dekoracje okienne czy aranżacje wnętrz. Zimowe kolory będą kojarzyć się z bielą i błękitem, a także innymi odcieniami niebieskiego (stonowany niebieski, granat, szarości). Kombinacje niebieskiego z czerwienią lub burgundem mogą podnieść temperaturę wnętrza. Dodatek rozbielonego koloru słonecznego przyniesie więcej słońca. W aranżacjach z zimowymi dekoracjami pojawiają się kompozycje ze srebrem, niewielkimi ilościami grafitu, brązu czy czerni. Naszą ulubioną paletę barw możemy wyrazić poprzez ceramikę oraz tkaniny, takie jak poszewki na poduszki, koce, zasłony ...., czy firanki. Wyjątkowy zimowy wystrój w naszym pokoju możemy podkreślić za pomocą dekoracji okiennych.

Dekoracje okienne: zasłony i firany

Dekoracje okienne mogą być wykonane z firanek sznurkowych, zwykłych firanek wstążkowych lub koralików. Możesz je powiesić w oknie z dowolną ilością koralików, nawet bez firanek. Dzięki nim aranżacja będzie wyglądać niesamowicie. Koraliki będą odbijać światło słoneczne, sprawiając wrażenie lekkiego deszczu lub śniegu. Delikatnie zaciemnią okno, wpuszczając do środka maksimum światła słonecznego. Okna możesz ozdobić białymi lub srebrnymi "śnieżynkami", które można przymocować do karnisza z papieru, filcu, koronki lub plastiku. Można też wykorzystać przezroczyste bombki z dziurkami lub całe. W środku możemy umieścić np. watę cukrową. Okna można ozdobić brokatem, folią aluminiową lub lustrzaną. Te spraye można wykorzystać w połączeniu z foliami matowymi do stworzenia ozdobnych szablonów na szybach okiennych. Możemy również zasłonić niepożądany widok z okna. Można wykonać wzory za pomocą gotowych szablonów lub proste poziome pasy za pomocą taśmy malarskiej.

Zimowa dekoracja na parapet

Dekoracje okienne można wykorzystać również do ozdobienia parapetu. Można wykorzystać ceramikę np. wazony z suszonymi gałązkami z krzewów lub wazony z ceramiką. Następnie można powiesić wspomniane wcześniej "płatki śniegu". Mile widziane są również rośliny. Bez względu na to, jaką zimową dekorację okna wybierzesz, ważne jest, aby zachować równowagę między ilością elementów i kolorystyką, aby Twoja aranżacja okna nie wyglądała zbyt świątecznie.

Warto przeczytać