Łóżka tapicerowane sprawdzą się w każdej sypialni czy pokoju dziecka. Są trwałe i wygodne, a także miękkie i lekkie. Dowiedz się więcej o zaletach łóżek tapicerowanych, czytając ten artykuł!

Łóżka tapicerowane dla kogo?

Od setek lat fotele tapicerowane są powszechnym elementem w historii ludzkości. Tapicerowane miękkim i przyjemnym w dotyku materiałem meble, stają się o wiele bardziej komfortowe. Jednak to nie wszystko. Tapicerka pokryta jest dodatkowym obiciem, które sprawia, że siedzenie lub leżenie na nich jest jeszcze bardziej komfortowe. Osobom ceniącym sobie komfort i wygodę spodobają się łóżka tapicerowane o dużych rozmiarach. Są one również popularne wśród osób, które lubią czytać w łóżku.

Zalety łóżek tapicerowanych

Wiele korzyści można znaleźć w łóżkach tapicerowanych, które są wykonywane na wymiar. Nie dziwi więc fakt, że trudno się ich później pozbyć. Należą do nich:

Miękkie i delikatne

Jedną z największych przewag łóżek tapicerowanych nad drewnianymi ramami bez tapicerki jest ich komfort. Dzięki temu są bezpieczniejsze dla osób starszych i dzieci. Łóżko nie spowoduje zadrapań, otarć czy siniaków podczas odpoczynku na nim. Miękka tkanina i miękki podkład chronią ostre krawędzie i narożniki.

Efekt wizualny

Łóżka tapicerowane mogą ożywić wnętrza, zwłaszcza jeśli wybierzesz meble w jasnych lub intensywnych kolorach. Na rynku można znaleźć również modele z wzorzystymi tkaninami. Dzięki nim nawet najbardziej minimalistyczne wnętrza staną się przytulniejsze.

Funkcjonalność

Łóżka tapicerowane są wygodne i praktyczne dla każdego rozmiaru łóżka. Łóżko można łatwo przekształcić w mebel, sięgając po model z wezgłowiem. Będzie to skuteczniejsze niż stos za plecami poduszek, które choć są wygodne, nie izolują od zimna.

Trwałość i łatwość w utrzymaniu

Trwałość foteli tapicerowanych jest tym, co je wyróżnia. Są one wykonane z mocnej drewnianej ramy i tapicerowane trwałymi materiałami, które mogą wytrzymać codzienne użytkowanie. Wiele tkanin tapicerskich jest zarówno wygodnych, jak i łatwych do czyszczenia. Można je przetrzeć wilgotną szmatką i łagodnym detergentem. Na rynku można również znaleźć łóżka z wodoodpornymi tkaninami, dzięki czemu są one idealne na przykład do sypialni dziecka.

Bogaty wybór

Warto zwrócić uwagę na szeroki wybór kolorów, wzorów i kształtów dostępnych w łóżkach tapicerowanych. W ofercie ich producentów można znaleźć wiele opcji. Dzięki temu łatwo dopasować mebel do niemal każdej aranżacji. Niektórzy producenci oferują łóżka tapicerowane na zamówienie dla najbardziej wymagających klientów. Dzięki temu masz szansę stworzyć łóżko, które spełni wszystkie Twoje potrzeby.

Warto przeczytać