Salon jest centralnym punktem każdego domu, a także miejscem, w którym gospodarze są najbardziej widoczni. Każdy szczegół aranżacji musi być starannie zaplanowany, aby pokój wyglądał świetnie i spełniał swoją funkcję. Meble do salonu służą dwóm celom: zapewniają komfort gościom i domownikom oraz dodają przestrzeni charakteru i stylu. Zestaw sof jest ukoronowaniem każdego projektu salonu. Jakie są najważniejsze rzeczy, które należy wziąć pod uwagę wybierając zestaw sof do salonu? Zapoznaj się z naszymi poradami!

Wygodny i solidny zestaw sof - materiały

Zestaw sof to jeden z najczęściej używanych mebli w domu. Wysokiej jakości materiały są niezbędne, aby sofa służyła przez całe życie. Szeroki wybór mebli tapicerowanych znajdziesz w renomowanych sklepach meblowych, takich jak MebleZET. Dostępne materiały różnią się jakością. Naturalna skóra jest chętnie wybierana przez miłośników luksusowego designu. Należy pamiętać, że skóra wymaga specjalnej pielęgnacji. Możesz preferować meble o cieplejszym wykończeniu niż bardziej formalne zestawy. Warto zastanowić się nad zgrabną sofą lub narożnikiem tapicerowanym w tkaninie odpornej na przetarcia, zmechacenia. Możemy wybierać spośród modnych welurów, szenili i mikrofibry. Ta ostatnia opcja jest szczególnie polecana dla alergików. Ważne jest, aby w strefie wypoczynkowej zachować wysoką higienę.

Konstrukcja mebli powinna być również wygodna. Model powinien mieć możliwość dopasowania się do wzrostu domowników, wyprofilowane oparcie oraz poziom twardości odpowiadający indywidualnym preferencjom.

Modna kanapa kropka nad "i", z aranżacji salonu

Wymiary, kolor i fason mebli wypoczynkowych muszą być harmonijnie zgrane z wystrojem wnętrza. Nowy egzemplarz powinien stanowić spójną część aranżacji. Forma mebla nie powinna przytłaczać aranżacji.

Funkcjonalna sofa rozkładana - nie tylko do małych mieszkań

Wiele osób, które mieszkają w niewielkich pomieszczeniach, zmuszonych jest do rezygnacji z sypialni. W takich przypadkach w salonie pojawia się isfa. Zanim zamówisz konkretny model, koniecznie sprawdź mechanizm rozkładania, a także jakość i wielkość powierzchni spania. Nowoczesne kanapy z funkcją spania są kompatybilne ze standardowymi łóżkami z najlepszymi materacami. Rozkładany zestaw sof to także świetna opcja dla gości, którzy zostają na kilka dni.

Modułowa kanapa narożna do przestronnego wnętrza

Modułowe meble do salonu to świetny wybór do dużych salonów o otwartym układzie. Rozkładany narożnikto uniwersalny mebel, który można wykorzystać w dowolnym celu. Może być używany jako sofa, drzemka lub jako część większego zgromadzenia przyjaciół.

Warto przeczytać