Oczywiste jest, że praca w domu różni się od pracy w biurze. Po pierwsze, powinieneś jak najlepiej dostosować swój dom do pracy. Zacznij od biurka i obszaru wokół niego. Nawet niewielkie zmiany mogą sprawić, że praca będzie przyjemniejsza i bardziej wydajna. Jak zaplanować aranżację ściany nad biurkiem?

Spis treści

  • Przestrzeń nad biurkiem to świetne miejsce na organizację.
  • Biurko - domowe centrum dowodzenia
  • Uporządkowanie biurka i jego obszaru to świetny sposób na zorganizowanie się do pracy, planowania lub przyjemności.
  • Co powiesić nad biurkiem?

Przestrzeń nad biurkiem jest ważna dla organizacji.

Biurko może być wykorzystywane do wielu celów. Może służyć do pracy, nauki, realizacji marzeń i hobby, a wszystko to w obrębie jego czterech ścian. Często służy do wykonywania wszystkich tych zadań w jednym domu, więc musi być wielozadaniowe. Aby nie pogubić się w swoich rzeczach, należy zadbać o ich uporządkowanie. Nawet biurko ma tylko określoną liczbę szuflad i półek. Jak uporządkować i posegregować przedmioty, które są pod ręką? W tym przypadku najlepiej zaaranżować przestrzeń nad biurkiem.

Łatwo jest przeoczyć i zapomnieć o przestrzeni powyżej, ale może to być świetne miejsce do uporządkowania rzeczy. Tablica to za mało. Większość notatek i tak trafi na telefon lub komputer. A duża metalowa tablica zajęłaby miejsce, które można wykorzystać na coś innego. Bardziej praktyczne jest połączenie mniejszej tablicy i półki. Mebel pozwala nie tylko na dodawanie notatek czy przypinanie zdjęć z wakacji, ale także przedmiotów niezbędnych do chwili relaksu po długim dniu pracy.

Na ścianie nad biurkiem można zamontować specjalną płytę z wymiennymi elementami. Dzięki temu przestrzeń można łatwo dostosować do własnych potrzeb. W dolnej części można zawiesić uchwyt na długopisy, słuchawki, uchwyt na kalendarz i pamiętnik, klips na zdjęcie oraz półkę na małego kaktusa.

Biurko - domowe centrum dowodzenia

Organizacja miejsca pracy nie musi ograniczać się do tego, co powiesimy nad biurkiem. Warto zastanowić się, czy istnieją inne sposoby na wykorzystanie blatu. Wygodnie jest mieć wystarczająco dużo miejsca w poziomie, aby zmieścić laptopa, notatnik i kubek z kawą obok monitora. Przedmioty te nie powinny być umieszczane w rogu, ale raczej lekko przesunięte, aby uniknąć przypadkowego przewrócenia.

Znalezienie biurka, które idealnie wpasuje się w przestrzeń może być trudne. Biurko wykonane na zamówienie to świetna alternatywa. Aby jak najlepiej dopasować mebel do pomieszczenia, dostępne są różne wykończenia, w tym:

  • R20256 Dąb Lorenzo to uniwersalne wykończenie, które będzie świetnie wyglądać w małym domowym biurze lub pokoju dziecka.
  • R55082 Slavonia Pine to świetny sposób na uzupełnienie pokoju meblami w stylu boho lub skandynawskim.
  • U11027 Arctic White to wzór w kolorze czystej bieli, który dodaje elegancji każdemu wnętrzu i zapewnia nieskończone możliwości aranżacyjne.
  • U12188 Light Gray idealnie nadaje się do wykończenia nowoczesnych przestrzeni i minimalistycznych kształtów, takich jak prostokątny blat biurka lub biurko narożne i obszar do rysowania na ramie o zmiennej wysokości.

Biurko może być używane jako element dekoracyjny i część funkcjonalnego narożnika.

Aranżacja biurka do pracy, planowania lub przyjemności

Projektowanie wielozadaniowego miejsca pracy nie musi ograniczać się tylko do biurka i ściany za nim. A gdyby tak zaprojektować domowe biuro wokół mebli? Domowe biuro to bardzo praktyczny i korzystny sposób pracy. Wymaga jednak dostosowania przestrzeni domowej do wykonywanych zadań. Ważne jest, aby drukarka znajdowała się w tym samym pomieszczeniu co komputer, a nie w korytarzu.

Regał otaczający biurko może być świetnym rozwiązaniem. W dolnej części regału można umieścić pudełko hobbystyczne, na górze drukarkę i skaner, a na półce ulubione książki. Na półce można też postawić kwiatek. Zamiast szafek wykonanych z paneli, warto wybrać szafki metalowe i zbudować je tak, aby przepuszczały światło.

Co powiesić nad biurkiem?

W zależności od potrzeb, istnieje wiele różnych elementów, które można zainstalować nad biurkiem. Wariacja na temat tradycyjnej tablicy wykonanej z plecionego drutu jest ciekawą alternatywą dla tych bardziej tradycyjnych, takich jak półki czy tablica. Może być używana jako organizer i będzie olśniewać oko poprzez dodanie zdjęć. Jest to również świetna dekoracja ścienna. Półki są świetne, ponieważ można je ozdobić zielonym kwiatem, który natychmiast poprawia nastrój po długim dniu pracy.

Kombinacje w postaci półki-stolika lub mini regału na książki lub niestandardowego organizera mogą pomóc w utrzymaniu posortowanych i uporządkowanych rzeczy. Nie jest konieczne umieszczanie ich nad biurkiem. Właściciel może zdecydować, co chce. Możesz zrobić sobie przerwę, patrząc na ulubione zdjęcie lub widok z okna. Takie ustawienie zapewnia dużo światła, a oczy mogą odpocząć.

Woodlove.to to platforma, która pozwala na stworzenie nowoczesnego i ergonomicznego biura.

Artykuł sponsorowany

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push();

Warto przeczytać