Bar i jego zawartość są odzwierciedleniem gospodarza. Centrum towarzyskie domu musi być eleganckie, a projekt powinien je uzupełniać. Barek alkoholowy w salonie może być kulą ziemską, kulą ziemską na kółkach lub lodówką. Do stworzenia własnego barku można wykorzystać palety. Podpowiadamy, jak wybrać funkcjonalny barek. Służy on nie tylko do przechowywania trunków, ale zawiera również wiele akcesoriów przydatnych do serwowania alkoholu. Jak zrobić najlepsze wrażenie na gościach? Styl glamour to nie jedyne rozwiązanie!

Meble do przechowywania alkoholu powinny być w stanie pomieścić zarówno wino, jak i mocniejsze trunki. To także miejsce do przechowywania kieliszków, kufli i karafek, a także przyrządów do przygotowywania koktajli. W barze powinna znaleźć się karafka, a także korkociąg lub shaker, szczypce do lodu czy korki do butelek wina.

Spis treści

  • Nowoczesny bar alkoholowy do salonu
  • Wbudowany barek na alkohol
  • Bar alkoholowy na kółkach
  • Bar alkoholowy z lodówką
  • Drewniany bar alkoholowy
  • Jak zbudować bar alkoholowy.

Nowoczesny barek na alkohol do salonu

Sklepy z wyposażeniem wnętrz prowadzą sprzedaż barków, które z łatwością można dopasować do wystroju wnętrza. Możemy wybierać z szerokiej oferty marek na polskim rynku, aby zaopatrzyć się w praktyczne szafki na alkohol. Trunki powinny być umieszczone w dogodnym dla gospodarza i gości miejscu. Niektóre z nich są mobilne, dzięki wbudowanym kółkom. Niektóre meble posiadają specjalne uchwyty na kieliszki.

Bar był tradycyjnie kojarzony z restauracjami i pubami, które są odwiedzane przez tysiące osób. Teraz możesz mieć mebel, który jest wyłącznie twój i który jest idealny na romantyczne wieczory lub spotkania towarzyskie. Niektóre bary wyposażone są w oświetlenie ledowe, które tworzy niepowtarzalną atmosferę. Podświetlane lustra w barze również zapewniają oszałamiające wrażenia świetlne.

Wbudowany bar alkoholowy

Barek można wbudować w wykonany na zamówienie mebel w kuchni lub salonie. Projektując kuchnię do zabudowy przewidujemy, gdzie będzie umieszczony alkohol. Regał lub stojak na wino umieszczony w górnym rzędzie szafek ożywi proste fronty. Barek można umieścić na ścianie wyspy kuchennej. Można zastosować półkę z przegródkami na butelki lub szklaną gablotę od strony salonu.

Nie musi to być mini-bar. Blat wieńczący bar w kuchni przylegającej do części dziennej jest wygodną półką, ale może być również wykorzystany do samoobsługowego menu, w którym napoje i przekąski mogą być serwowane podczas spotkania. Materiały na bar można wybrać w momencie projektowania domu. Wnętrze zostanie wzbogacone, jeśli bar zostanie zbudowany z tych samych materiałów co kuchnia.

Bar alkoholowy na kółkach

Barek na alkohol na kółkach warto kupić, jeśli nie jest nam obojętne, gdzie trzymamy swoje trunki. Dzięki jego mobilności z łatwością przewieziemy całą naszą kolekcję trunków z miejsca na miejsce. W takim barku będziemy przechowywać szkło do drinków i akcesoria do koktajli. Barek na kółkach to świetny dodatek do każdej imprezy, niezależnie od tego, czy jest to szalona impreza z przyjaciółmi, czy impreza biurowa, na której szef chce wypić kieliszek szampana. Rozważ zainstalowanie fantazyjnego barku na kółkach w swoim salonie.

Barek na alkohol z lodówką

Barek alkoholowy globe skusi niejednego pana domu. Posiada wbudowaną lodówkę do przechowywania napojów w idealnej temperaturze. Ręcznie wykonany globus ze stylizowaną mapą świata umieszczony jest na podeście. Wnętrze baru składa się z dwóch części - dolnej z lodówką i górnej oddzielonej tacą. Całość pozwala na unikalną aranżację wnętrza.

Niewielka lodówka przyda się do chłodzenia soków, napojów bezalkoholowych i syropów wykorzystywanych w koktajlach alkoholowych. Praktyczny barek alkoholowy z lodówką ogrodową jest idealny na przyjęcie w ogrodzie. Można w niej schłodzić piwo, gin, whisky i zachować zamrożony lód w nienaruszonym stanie.

Drewniany barek na alkohol

Jeśli masz duży pokój, ustaw bar, krzesła barowe i półki do przechowywania butelek w rogu. Nie należy umieszczać drewnianego barku na alkohol w przejściu między pokojami, ponieważ jest to duży mebel. Jeśli nie chcesz umieszczać dużego mebla w salonie, użyj półek na ścianie. Ten wiszący barek pozwala pochwalić się kolekcją drogich butelek.

Pod schodami to świetne miejsce do stworzenia baru alkoholowego w stylu retro, industrialnym lub vintage. Jeśli wolisz wyrafinowany styl, możesz wybrać bar w stylu glamour. Pozwoli ci to spełnić swoje barmańskie marzenia. Ten wyjątkowy mebel jest wyposażony w półki i schowki na butelki, a także uchwyty i stojaki, które są specjalnie ukształtowane do przechowywania kieliszków lub butelek wina.

Jak zbudować bar monopolowy.

Barek może być wykonany jako samodzielny mebel lub można go użyć do oddzielenia jadalni od kuchni. Jeśli posiadasz rozległą kuchnię, dobrym pomysłem jest podzielenie przestrzeni na dwie części i połączenie ich za pomocą baru. Bar może być wykonany z dowolnego materiału, ale najlepiej sprawdzi się eleganckie drewno. Nad barem powinny znajdować się specjalne metalowe uchwyty na okulary. Z boku można stworzyć półki na drogie alkohole.

Barek na alkohol z palet będzie oryginalnym meblem do domu. Można go zawiesić na kółkach z oświetleniem LED lub konwencjonalnym. Ten poręczny schowek na alkohol może pomieścić od kilkunastu do kilkudziesięciu butelek. Może być zamknięty zarówno elementami szklanymi, jak i wyłącznie drewnianymi.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push();

Warto przeczytać