O twardej wodzie świadczy charakterystyczny białawy osad znajdujący się na sprzęcie AGD, naczyniach i urządzeniach sanitarnych. Kamień to węglan wapnia i magnezu, który wytrąca się z wody. Tworzy się, gdy ciecz zawiera zbyt dużo jonów wapnia i magnezu. Może powodować uszkodzenia naczyń i urządzeń, a także zapadanie się zbiorników na wodę i instalacji wodno-kanalizacyjnych. W jaki sposób można pozbyć się twardej wody? Zachęcamy do dalszej lektury.

Twarda woda

Twarda woda jest problemem w większości polskich gospodarstw domowych, które są podłączone do standardowej sieci wodociągowej. Zbyt duża ilość jonów wapnia i magnezu w cieczy może powodować powstawanie kamienia. Woda deszczowa może zawierać magnez i wapń, gdy wchodzi w kontakt z glebą i skałami. Woda ta wsiąka następnie w ziemię i ostatecznie dostaje się do sieci wodociągowej.

Jak można sobie poradzić z twardą wodą?

Zainstaluj funkcjonalny zmiękczacz wody, aby wyeliminować twardą wodę z systemu. Jego działanie opiera się na prostej zasadzie. Złoża jonowymienne w każdym zmiękczaczu oczyszczają wodę. Neutralne jony sodu zastępują jony wapnia i magnezu. Dzięki temu woda traci swoją twardość.

Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie urządzenia będą działać idealnie. Lepiej zainwestować w nowoczesne zmiękczacze od polecanych marek. Urządzenia te dostępne są w sklepie Technika Wody. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze pozycje.

Zmiękczacze Water Technic

Wysokiej jakości zmiękczacze wody firmy Water Technic to jedne z najlepszych zmiękczaczy wody na rynku. Świetnie sprawdzają się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i budynkach firmowych. Urządzenia te znane są ze swojej niezawodności, łatwości obsługi oraz wysokiej jakości wykonania. Zmiękczacze Water Technic dostępne są w bardzo przystępnej cenie i objęte są 10-letnią gwarancją.

Zmiękczacze Water Technic Superior

Marka Water Technic Superior również produkuje świetne zmiękczacze wody. Urządzenia te są wydajne, ekonomiczne i działają przez długi czas. Zmiękczacze posiadają szczelną pokrywę, która chroni głowicę przed wilgocią i kurzem. Cylinder został zabezpieczony przed skraplaniem się pary wodnej specjalną obudową. Przy zakupie zmiękczacza tego producenta otrzymujesz 12 lat gwarancji.

Zmiękczacze Hydro Plus.

Zmiękczacze marki Hydro Plus to dobry wybór. Są oszczędne, wydajne i mają dużą wartość. Mają dłuższą żywotność i wymagają o 30% mniej wody i soli podczas regeneracji złoża. Zmiękczacze te objęte są 7-letnią gwarancją.

Jeśli chcemy wyeliminować problem twardej wody, warto zakupić polecany i sprawdzony zmiękczacz. Największy wybór produktów mają sklepy Water Technology. Zmiękczacze Hydro Plus to najbardziej popularne i wydajne modele, m.in. Water Technic Superior, Water Technic Superior.

Warto przeczytać