Choć aranżacja salonu z dwiema kanapami nie należy do najpopularniejszych, staje się coraz częstszym rozwiązaniem w mieszkaniach i domach. Klasyczny zestaw wypoczynkowy, w skład którego wchodzi sofa i dwa fotele, nie zapewnia wystarczającej ilości miejsca. Dobrym pomysłem jest posiadanie dwóch kanap. Jak ustawić dwie sofy w salonie? Jak sprawić, by taka aranżacja się sprawdziła? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Dwie sofy w salonie - kiedy jest to możliwe?

Umieszczenie dwóch sof w salonie to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Należy jednak pamiętać, że taka aranżacja zajmuje sporo miejsca. Najlepiej prezentuje się w dużych, jasnych pomieszczeniach. Istnieje wiele sklepów meblowych, które oferują szeroki asortyment produktów. Dzięki temu można znaleźć odpowiedni produkt do swojego wnętrza, niezależnie od jego dominującego stylu. Należy pamiętać, że sofy muszą być przynajmniej lekko pokrewne kolorystycznie i powinny pasować do stylu wnętrza. Szeroki wybór sof i kanap do salonu można znaleźć na stronie https://mebi.pl/4-sofy-i-kanapy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pomiędzy dwoma sofami?

Ważne jest, aby rozważyć kilka aspektów, aby w pełni docenić potencjał dwóch sof umieszczonych w salonie. Salon to miejsce, w którym rodzina może się zrelaksować, poczytać książkę lub wspólnie oglądać telewizję. Ważne jest, aby zagospodarować przestrzeń tak, aby układ i wielkość były zgodne z ciągami komunikacyjnymi.

Można utrudnić poruszanie się między pomieszczeniami, ustawiając meble zbyt wysoko lub zbyt nisko. Możliwość wyboru spośród dwóch rozmiarów mebli i dopasowania ich do planu wnętrza jest niewątpliwą zaletą.

Kolorystyka sof, oraz innych elementów wystroju, będzie odgrywała dużą rolę w utrzymaniu spójnego tematu. Dwie identyczne sofy są możliwe do wygrania, ale można też postawić na różne sofy. Jeśli chcesz dodać trochę chaosu, rozmiary i kolory mogą być zróżnicowane, aby podkreślić kontrast. Można uniknąć chaosu, stawiając na jeden rodzaj mebli.

Jak ustawić dwie sofy w salonie?

Znasz już najlepszy sposób na wybór dwóch sof. Teraz nadszedł czas, abyś je prawidłowo rozmieścił. Istnieją dwa główne układy: równoległy i w kształcie litery L.

Równoległe ustawienie pozwala rozmówcom na swobodne komunikowanie się ze sobą w pomieszczeniu. Układ sof w kształcie litery L pozwala zaoszczędzić miejsce. Idealne miejsce na stolik kawowy znajduje się na środku pokoju, jeśli przesuniesz sofy do jednego rogu.

Dwie lub więcej sof?

Choć aranżacja strefy dziennej jest sprawą osobistą, należy pamiętać, że nie wszystkie pomieszczenia będą funkcjonalne, jeśli znajdą się w nich dwie sofy. Roztropność jest kluczem do podjęcia właściwych decyzji. W małym salonie świetnie sprawdzi się narożnik z funkcją spania, który można wykorzystać jako łóżko. Będzie wygodniejszy niż duża sofa i nie przytłoczy przestrzeni.

Jeśli masz duży salon, dwie sofy w nim to świetne rozwiązanie. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś miał dwie sofy w swoim salonie. Możesz też zdecydować się na zgrabne, dwuosobowe modele. Takie rozwiązanie przydaje się również wtedy, gdy goście potrzebują dodatkowego miejsca do spania. Sofy, które można rozłożyć, zapewniają dwa osobne łóżka, z których możemy skorzystać w nagłych wypadkach.

Warto przeczytać