Front mebla to widoczna część. Jest on również najbardziej narażony na działanie czynników zewnętrznych. Są to wysokie temperatury, np. para z garnka, ale także tłuszcz. Konstrukcja musi być atrakcyjna, mocna i przyciągać wzrok. Taki efekt uzyskuje się najczęściej dzięki frontom wykonanym na zamówienie.

Fronty meblowe to widoczne elementy zabudowy

Wnętrze mebli często jest ukryte przed wzrokiem. Opinie o meblach kształtujemy na podstawie stylu i koloru ich frontów. Powinny one dobrze pasować do ogólnego wystroju mieszkania. Ważne jest, aby zastanowić się, jaki materiał będą miały fronty. Powinny być mocne i trwałe, ale też łatwe w obsłudze . Osiągniemy to dzięki dobrze dopasowanym uchwytom, takim jak gałki czy szyny. Jednak popularnym wyborem są również szafki otwierane na dotyk.

Niektóre kuchnie mogą być trudne do ustawienia i nie są łatwe w aranżacji. Wymagań nie spełnią rozwiązania kupowane w sklepach, które mogą prowadzić do powstawania szczelin lub niezabudowanych wnęk. Rozwiązaniem są meblościanki na zamówienie. Nie tylko zakrywają one niezabudowane obszary kuchni, ale pełnią również rolę frontów dla mebli.

Fronty mają znaczenie

Chcesz, aby fronty mebli kuchennych służyły Ci przez długi czas. Koniecznie zwróć uwagę na materiał, z którego są wykonane. Najpopularniejsze są wzory płytowe - MDF oraz fronty lakierowane. Istotne jest, aby były one zabezpieczone przez producenta przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Fronty drewniane są najlepszej jakości i najmodniejsze. Są trwałe i długo wytrzymują po zaimpregnowaniu. Nie są najczęściej wybierane do kuchni ze względu na ich wysoką cenę.

Fronty

Wymiana frontów kuchennych na nowe może bardzo dużo zmienić w całej aranżacji. Dotyczy to zarówno kuchni, jak i mieszkania, zwłaszcza jeśli jest to układ otwarty. Aby cała modyfikacja przebiegła tak, jak chcesz, musisz najpierw znaleźć rzetelną firmę. FrontSize oferuje usługę zamawiania online, która pozwala na zdalne zamówienie. W tym przypadku można wskazać:

  • Typ frontu - Drzwi szafek narożnych otwierane na prawo i lewo, drzwi i szuflady otwierane do góry, a także zabudowa zmywarki.
  • Rozmiary - Od kompaktowych 20x40 cm, poprzez kwadratowe do dużych - pakowane pojedynczo lub podwójnie
  • Kolory to klasyczna biel, beże i brązy, czerń, szarości oraz nieoczywiste błękity, zielenie i niebieskości.

Ważne jest, aby jeden dostawca oferował nie tylko fronty meblowe, ale także wszystkie niezbędne elementy zabudowy, które dopełnią kuchnię. Idealne dopasowanie kolorystyczne i stylistyczne stworzy oszałamiający efekt. Twój dom będzie wyglądał olśniewająco i bardzo świeżo. Najlepszym sposobem na uzyskanie oszałamiającej przemiany jest wymiana frontów, pod warunkiem, że skrzynki i środek mebli nie są uszkodzone. Przemianę możesz zobaczyć na własne oczy!

Warto przeczytać