Sypialnia jest najważniejszym pomieszczeniem w domu. To do niej udajemy się, aby odpocząć po długim dniu w pracy lub naładować się energią przed rozpoczęciem nowego tygodnia. Wygodne łóżko to podstawa, ale powinno ono spełniać również potrzeby estetyczne. Wolisz elegancję w nowoczesnym stylu? Sprawdź, jakie łóżko będzie najlepsze do Twojej sypialni.

Styl glamour

Ten styl aranżacji wnętrz jest dla tych, którzy kochają luksus i chcą się nim otaczać. Efektowne wezgłowie i pikowana tapicerka w miękkiej tkaninie to znaki rozpoznawcze nowoczesnych łóżek do sypialni w stylu glamour. Najpopularniejsze kolory to czerwony i zielony, ale masz też opcje brudnych różów i ultramodnych szarości. Tkanina często pojawia się na ramach i bokach mebli.

Drewniane nogi sprawiają, że łóżka wyglądają elegancko, zwłaszcza gdy są obite białą tapicerką. Nowoczesne projekty mają duże i praktyczne szuflady na pościel. Zagłówek można zachować w minimalistycznym stylu, albo zaszaleć i wybrać łóżko o kształcie przypominającym muszlę. W tym celu można wykorzystać fotele i krzesła o podobnych oparciach.

W zestawie z tym łóżkiem znajduje się fantazyjny stelaż.

Nie zawsze jest możliwe lub praktyczne, aby zainstalować unikalny zagłówek. Aksamitna tapicerka również nie jest popularnym wyborem. Efektowna rama w fantazyjnej formie może zrobić duże wrażenie. Metalowe zagłówki i pokrowce na dolną część łóżka to często małe dzieła sztuki. Ważne jest, aby sypialnia była nowoczesna i stylowa, wybierając modne połączenie metalu i drewna.

Prześwity w ramie zapewnią, że łóżko nie będzie wyglądało na zbyt ciężkie. Jest to szczególnie ważne w przypadku ciemnych i małych pomieszczeń. Hitem może okazać się również klasyczny model Mirat. Białe, drewniane łóżko na nóżkach i półokrągłej, delikatnie zdobionej ramie stworzy przytulny, sielski klimat, który sprawdzi się w nowoczesnych, prowansalskich sypialniach.

Łóżko o minimalnym designie

Współczesne aranżacje wnętrz są całe w modnym stylistycznym minimalizmie. Widać to szczególnie w projektowaniu mebli. Nowoczesne meble powinny być solidne i wyraziste. Do tego właśnie pasuje geometryczne łóżko Arhus w ciemnym drewnie sosnowym. Jego prosta forma, solidne elementy i bogata kolorystyka zdobyły podziw klientów internetowego sklepu meblowego Mirat.

Projekt ten łączy drewno z prostą szarą tapicerką i brakiem pikowania w stylu glamour. Duże wrażenie robi też łóżko z wyprofilowanym zagłówkiem wykonanym z tkaniny i o nowoczesnych, opływowych formach. Do stworzenia industrialnej sypialni można również wykorzystać prostą ramę wykonaną z metalu.

Warto przeczytać