Malowanie ścian. Inspiracje na różowe kolory ścian

Co sądzicie o różowych ścianach w pokoju? Jakiego koloru użylibyście do udekorowania mieszkania w kolorze różowym? Jaki kolor najlepiej sprawdzi się na różowych ścianach? Ten kolor wciąż budzi kontrowersje.

Modne kolory ścian zmieniają się wraz z porami roku. Różowe ściany znów są w modzie. Różowe ściany w pokoju są odważne i prowokujące, albo mogą być romantyczne i pastelowe. Wszystko zależy od koloru, który wybierzesz do pomalowania ścian. Możesz zastosować różowe ściany w swoim mieszkaniu przy odrobinie kreatywności.

Inspiracje na różowe kolory ścian

Różowe ściany budzą kontrowersje. To kolor, którego unikamy, bo może sprawić, że mieszkanie będzie wyglądało źle. Jak można tego uniknąć? Ważne jest, aby wybrać odpowiednie odcienie. Wybieramy takie kolory ścian, które najlepiej odpowiadają naszym celom aranżacyjnym i gustowi. Romantyczny wystrój wnętrza stworzą różowe ściany, które są pastelowe lub rozbielone. Na pomalowanie ścian na różowo można zdecydować się planując pomieszczenie w jednej gamie kolorystycznej, np. w kilku odcieniach lub zestawiając kilka pastelowych kolorów.

Jaki kolor dobrze komponuje się z różowymi ścianami?

Dopasowanie różowych ścian do kolorów dodatków może być trudne. Dobrze sprawdzą się błyszczące akcenty w kolorze srebrnym i złotym (lustra ramy, detale itp.). Projekty wnętrz, które bazują na różu muszą być stosowane z umiarem i rozsądkiem. Dobre dopasowanie kolorów może być trudne. Najlepszą opcją w tej roli są kolory ścian: biały i szary. Możesz połączyć róż z błękitem, jeśli wolisz pastelowe wnętrza. Wystrój vintage doskonale uzupełnia się z różowymi ścianami. Pozwala to na połączenie przeciwieństw. Paleta różów może być bardzo bogata i znajdziesz odcienie, które pasują do wielu stylów aranżacji wnętrz.

Czy uważasz ten artykuł za interesujący? Prosimy o podzielenie się nim!

Warto przeczytać