Istnieje wiele powodów, dla których możemy potrzebować lub chcieć urządzić domowe biuro lub mieszkanie. Być może jesteśmy właścicielami firmy lub mamy możliwość pracy zdalnej. Ważne jest, aby czuć się komfortowo w pracy, w domu i na luzie.

Praca w trybie home office może być bardzo wygodna. Można pracować zdalnie lub w domu. Nie ma potrzeby, abyś wstawał rano i wychodził z domu. Komputer w domu nie zwraca uwagi na to, w co jesteśmy ubrani i czy panie mają makijaż. Możemy cały dzień spędzić w piżamie, jeśli nie mamy kontrahentów w domowym biurze.

Rozdzielenie domu i pracy - załóż małe biuro w domu

Praca zdalna ma wiele zalet, ale są też pewne minusy. Rozdzielenie pracy od życia domowego to największy problem. Jak sprawić, aby praca w domu nie była odczuwana jako praca, mimo że pracujesz w domu. Jak zorganizować swoje życie, aby móc skupić się na pracy, a następnie przejść do życia domowego.

Kącik pracyRozwiązanie

Zadbaj o wygospodarowanie miejsca na biuro lub przynajmniej o to, aby było to miejsce, z którego możesz korzystać. Domowe biuro możesz uczynić bardziej sprzyjającym koncentracji i pracy dzięki kilku sprytnym trikom. Kategorycznie zabrania się umieszczania przedmiotów domowych w miejscu pracy, ponieważ mogą one rozpraszać uwagę. Może się to wydawać oczywiste, ale domownicy i my sami często o tym zapominamy pośród wszystkich zajęć.

Nasze stałe miejsce pracy

Na nasze biuro możemy przeznaczyć dodatkowy pokój. Jest to niesamowity luksus. To jest biuro. Dzielimy się tą informacją z naszymi domownikami. Zamykamy drzwi na klucz i nie pozwalamy im wnosić zabawek, pościeli do przechowywania czy eleganckich naczyń. To nie jest sypialnia ani kojec dla psa.

Staramy się w miarę możliwości znaleźć dla małego biznesu miejsce z dala od zgiełku życia rodzinnego. Pozwoli to na skupienie się i nie rozpraszanie przez życie domowe. Wyznaczyć strefę pracy, jeśli nie mamy takiej możliwości. Możliwe jest wizualne wydzielenie fragmentu pomieszczenia. Dzięki temu zyskamy spokój. Można wykorzystać inny rodzaj mebli lub osobne biurko.

Biurko w domu

Oznacza to, że nie zaczniemy pracy od przeorganizowania rzeczy przy naszym biurku. Automatycznie wejdziemy też w tryb pracy, jeśli usiądziemy przy biurku w wydzielonym miejscu. W ten sposób dajesz też znać domownikom, że jesteś zajęty. Nie da się tego osiągnąć siedząc cały dzień w fotelu, potem przenosząc się na krzesło w kuchni, a na koniec śpiąc w łóżku. Nie osiągniemy efektywności, jeśli będziemy się rozpraszać. Mądrym pomysłem jest również zainwestowanie w słuchawki. Jeśli muzyka nie będzie rozpraszać, będą one pełnić rolę izolacji od reszty mieszkania.

Małe biuro w domu - wydzielona strefa

Jeśli masz luksus osobnego pomieszczenia, powinno ono znajdować się jak najdalej od zgiełku. Przedpokój pomiędzy salonem, kuchnią i pokojem dziennym to prawdziwa domowa autostrada. Piwnica lub strych to idealna przestrzeń do efektywnej pracy.

Rozważ swoje potrzeby przy wyborze miejsca na domowe biuro. Jeśli kontrahenci będą przychodzić do Twojego domu, wybierz pokój, który jest blisko głównego wejścia. Jeśli Twoja praca odbywa się głównie online, powinieneś wybrać pokój, który jest jak najdalej od głównych pomieszczeń i jak najbliżej.

Przede wszystkim wygoda - biurko

Podczas urządzania domowego biura powinieneś wziąć pod uwagę wygodę. Biuro będzie Twoim domem przez co najmniej kilka godzin każdego dnia, więc nie powinieneś czuć się zmęczony. Drugą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę jest to, że biuro musi być dla nas atrakcyjne. Jeśli nie czujesz się w biurze jak w domu, nie będzie ono sprzyjało pracy.

Przy wyborze biurka zwróć uwagę na ergonomię. Połóż ręce na biurku i ułóż na nim płasko stopy. Jeśli biurko jest ustawione pod kątem w łokciach, uważa się je za właściwe. Wysokość biurka powinna wynosić 73-75 centymetrów. Szerokość blatu to 120-160 cm. Pozwala to na przechowywanie wszystkich sprzętów i kawy, a jednocześnie umożliwia nam swobodne poruszanie się. Aby zapewnić wygodną pracę, głębokość blatu wynosi 70-80 cm.

Biurko z możliwością regulacjiWyposażenie

Mając na uwadze ergonomiczne wymiary, można teraz zastanowić się nad projektem biurka. Tradycyjne drewniane biurka świetnie sprawdzają się w biurach, które dysponują własną przestrzenią. Posiada wiele szuflad i szafek, jest solidne w wyglądzie i wykonaniu. Świetnie sprawdzi się w biurach, które mają kontrahentów.

W przestrzeni biurowej dobrze sprawdzi się nowoczesne, lżejsze biurko wykonane z metalu, tworzywa sztucznego lub forniru. Nie obciąża przestrzeni i zajmuje mniej miejsca niż biurko drewniane. Można je też częściej zmieniać, jeśli się znudzi.

Biurko narożne to świetny wybór do małych pomieszczeń. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Takie biurka często mogą być wyposażone w nadstawki lub półki.

Closetdesk. To rozwiązanie jest idealne do małych pomieszczeń. Po pierwsze biurko w szafie może być zamknięte, gdy nie pracujemy i nikomu nie przeszkadza. To także gwarancja, że nikt nie będzie układał za nas dokumentów. Otwarta szafa sygnalizuje reszcie rodziny, że pracujemy, gdy nas nie ma.

Biurko pod komputer, które służy do pracy jest wystarczające. Biurka, które stawia się pod komputerem są bardzo małe. Można dodać półkę, która pomieści drukarkę, lub zamontować kolejną półkę pod komputerem.

Po wybraniu biurka i sprawdzeniu jego ergonomii czas wybrać odpowiedni styl i model do pokoju. Tylko Ty możesz zdecydować, jak będzie wyglądało Twoje miejsce pracy. To jest najlepsza część w tworzeniu domowego biura. To Twoja przestrzeń i nie musisz dostosowywać się do stylu korporacyjnego.

Możesz wybrać styl kolonialny lub klasyczny. Ten wystrój będzie świetnie wyglądał z ciężkim, tradycyjnym biurkiem wykonanym z naturalnego drewna. Świetne może być również małe biurko zamknięte w solidnej szafce.

Do stylu skandynawskiego nawiążemy w przypadku biurka, które wygląda jak stół kreślarski. Dzięki temu zyskamy mocną powierzchnię roboczą, ale kosztem szuflad lub szafek.

Styl nowoczesny obejmuje wszelkiego rodzaju biurka komputerowe i podstawki pod laptopa. Urzeknie nas styl romantyczny, jeśli takie biurko występuje w kolorze białym.

Wygoda - krzesło

Pamiętaj, że w swoim małym biurze w domu będziesz spędzać co najwyżej kilka godzin. Powinieneś wybrać jak najwygodniejszy i najbardziej praktyczny fotel, nie zapominając o jego ergonomii. Choć niektórzy wciąż uważają, że praca w domu to nie praca są w błędzie. Z pewnością wiesz, że tryb pracy w domowym biurze jest bardziej wymagający niż praca na pełen etat w firmie. Godziny spędzone na pisaniu tekstu, kolumn liczb czy projektów mogą powodować spory ból w ciele. Odpowiednie krzesło będzie wspierać Twoje ciało.

Jak sprawdzić czy krzesło, które nam się podoba jest ergonomiczne?

Ergonomiczne krzes ło wspiera najbardziej wrażliwe części ciała. Kręgosłup powinien być podparty na całej swojej długości. Nadgarstki muszą leżeć płasko na biurku. Można to osiągnąć poprzez podniesienie wysokości krzesła. Powinno to być wygodne, regulowane siedzisko. Regulacja nachylenia krzesła zmniejszy nacisk na dolne partie ud i poprawi krążenie. Podnóżek jest opcją, jeśli wybrane przez nas krzesło nie oferuje takiej regulacji. Ważna jest regulacja wysokości oparcia, podłokietników i siedziska. Dodatkowo ważne jest, aby krzesło miało podparcie lędźwiowe i kółka ułatwiające przemieszczanie.

Oświetlenie - małe domowe biuro to nie jaskinia

Nie będziesz mógł pracować wydajnie i skutecznie, jeśli nie będziesz miał wystarczającej ilości światła. Światło ma kluczowe znaczenie. Najlepiej jest mieć światło z okna. Ważne jest, aby upewnić się, że pokój jest dobrze oświetlony, jeśli go nie masz. Konieczna jest lampa biurkowa i lampa sufitowa. Można wybrać małe lampki, które oświetlą tylko książkę, czy zeszyt, lub większe, które oświetlą całe biurko.

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie?

Okno to połowa sukcesu w pomieszczeniu, które jest przeznaczone na małe biuro. Ważne jest, aby biurko było ustawione równolegle do okna, tak aby słońce oświetlało cały blat. Korzystny będzie również odpoczynek dla oczu dzięki możliwości spojrzenia przez okno i oderwania wzroku od pracy.

Warto wybrać lampę biurkową, która oświetla przedmioty, z których korzystasz. W szczególności klawiaturę komputera i zeszyt z notatkami.
Punkt świetlny lampy powinien znajdować się co najmniej 35 do 50 cm nad blatem. Dzięki temu główka lampy nie będzie zasłaniać ekranu komputera i nie będzie się od niego odbijać.

Lampa wisząca powinna dawać ciepłe, przyjemne światło w całym pomieszczeniu. Nie powinna mieć zbyt mocnego światła ani zimnej barwy, która sprawi wrażenie, że znajdujesz się w laboratorium.

Monitor - Odpowiednio ustawiony jest lekarstwem na kręgosłup

Po pierwsze, musisz pracować w domu. Jeśli urządzasz małe domowe biuro zadbaj o to, by monitor był odpowiednio duży i dobrze umiejscowiony.

Wielkość biura będzie zależała od tego, czym się zajmujesz i jak dużo pracy wykonujesz. Jego aranżacja może mieć duże znaczenie dla Twojego komfortu i samopoczucia w pracy. Na prawidłową postawę ciała może mieć wpływ kąt i położenie ekranu.

Biurko z oknemWybierając biurko z oknem

monitora, koniecznie sprawdź, czy posiada ono regulowaną podstawę, która umożliwia dostosowanie wysokości, kąta i obrotu ekranu.

Są to kluczowe aspekty do prawidłowego ustawienia ekranu:

  • Jego górna krawędź nie powinna być wyżej niż Twoje oczy.
  • Idealna odległość między Twoimi oczami, a ekranem to 45 do 70 cm.
  • Ekran powinien mieć możliwość odchylenia do tyłu o co najmniej 20 stopni.
  • Ekran powinien mieć możliwość obrotu na boki o minimum 60 stopni w każdym kierunku.

Jak zorganizować małe biuro w mieszkaniu

Już teraz wybrano biurko, które pasuje do reszty. Zostało ono dopasowane do wygodnego krzesła. Teraz pomieszczenie jest dobrze oświetlone. Potrzebne będą materiały biurowe i miejsce do zapisywania swoich pomysłów. W miarę postępów liczba dokumentów związanych z naszą pracą będzie rosła. Potrzebny będzie regał na czasopisma i podręczniki. To wszystko musi być odpowiednio zorganizowane.

Najczęściej używane przedmioty można zorganizować na półkach i szufladach w pobliżu biurka. Na blacie biurka powinien znaleźć się organizer na artykuły biurowe oraz szuflady do przechowywania bieżących dokumentów.
Na ścianie można powiesić tablicę magnetyczną. Do pisania na niej można również używać markerów suchościeralnych. To świetny sposób na zapisywanie pomysłów i zmiany wyników pracy. Za pomocą magnesu możesz przyczepić każdą informację, której nie chcesz pominąć.

Regały lub półki wiszące mogą uporządkować wszelkie książki, segregatory z informacjami i zeszyty z notatkami. Prawdopodobnie będziemy wielokrotnie zmieniać układ półek, aż znajdziemy najlepszy dla nas układ.

Stolik kawowy z krzesłami lub fotelami to dobry wybór, jeśli oczekujemy kontrahentów. Pamiętajmy, że krzesła muszą być wygodne, a opiekunka nie powinna czuć się skrępowana.

Roślin nie można pominąć. Ich naturalna zieleń koi zmęczone oczy. Rośliny doniczkowe doskonale produkują tlen i jonizują atmosferę. Najlepszym wyborem jest paproć.

Nie zapominajmy o osobistych akcentach. W końcu ten mały gabinet jest nasz . Na ścianie można powiesić plakat z tematem, który Cię interesuje. Można dodać inspirujące słowa lub zdjęcia z rodzinnych wakacji.

Ważne jest, aby zaplanować układ biura.

Podczas pracy w domowym biurze często zdarza się, że pracujemy w trybie. Jeśli nagrywasz wideo na bloga lub prowadzisz szkolenie, zadbaj o to, by tło nie rozpraszało przekazywanych treści.

W tym miejscu powinien znaleźć się regał, lub wiszące półki. Jest tam sporo miejsc do powieszenia plakatów i zdjęć. W tym miejscu nie powinno się wieszać tablic z notatkami. Utrudni to naszym słuchaczom odczytanie informacji.

Ściany powinny być ciepłe i stonowane. Najlepsze kolory to szarości i beże.

Rzeczy do rozważenia przy urządzaniu małego domowego biura

Należy zdać sobie sprawę, że można popełnić błędy, gdy próbujemy urządzić małe biuro w mieszkaniu. Zastanówmy się, czy podczas urządzania biura znaleźliśmy w nim coś, co nam się nie podobało. Pamiętajmy, że biuro to nie to samo co mieszkanie. Nie wszystko, co sprawdza się w mieszkaniu, koniecznie sprawdzi się w biurze. Pierwsze wrażenie przy przyjmowaniu kontrahentów będzie świetne, jeśli zadbamy o każdy szczegół.

Oto 10 największych błędów przy urządzaniu małego domowego biura

Kable Plątanina kabli może być problemem w każdym biurze, nie tylko w domu. Może zrujnować wizerunek wspaniałego miejsca pracy. Możesz zarządzać kablami z pomocą rzepów, rzepów, klipsów i kratek. Rozważ ukrycie kabli w biurku za pomocą gniazdek blatowych lub kanałów kablowych. Te rozwiązania pomogą Ci zapanować nad chaosem spowodowanym przez kable.

Otwarte szaf ki Wyglądają świetnie, jeśli są schludnie poukładane. Zamknięte szafki są najlepsze do przechowywania luźnych notatek, wydruków i materiałów biurowych.

Zbyt dużo domu w biurze. Wspomniano, że do biura powinno się dodać również coś osobistego. Tak, ale tylko w minimalnym stopniu. Proste zdjęcie rodzinne na biurku może wystarczyć, aby odwrócić uwagę od monotonii pracy. Zbyt wiele akcentów czy bibelotów może zatrzeć granicę między małą strefą domowego biura a resztą mieszkania. A przecież o to właśnie walczymy.

Schemat kolorów: Biuro to miejsce, w którym się pracuje. Wymaga skupienia, tak jak każda inna praca. Unikaj jasnych i ciemnych kolorów, które mogą rozpraszać naszą uwagę. Ciepłe, stonowane kolory powinny dominować w małym domowym biurze. Te kolory będą sprzyjać skupieniu i dobremu samopoczuciu.

Widać, że nie ma znaczenia, czy pracujemy w domu, czy potrzebujemy stałego miejsca pracy, warto je zaprojektować. Zawsze pomocne jest wygodne biurko w spokojnej okolicy. Powinno ono sprzyjać koncentracji i mieć porządek. Warto o tym pamiętać, gdy urządzamy małe biuro w mieszkaniu lub domu.

Warto przeczytać