Nadszedł czas, aby Twój maluch wyprowadził się z kołyski. Odpowiednie łóżko dla dzieci powinno być starannie wybrane. Jakie są najważniejsze rzeczy, które należy wziąć pod uwagę? To wszystko znajduje się w tym miejscu. Zapraszamy do dalszej lektury!

Łóżko pojedyncze czy podwójne dla dzieci?

Wybierając łóżko, pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę, jest jego rozmiar. Czy chcesz mieć sypialnię, z której będzie mogło korzystać jedno czy dwoje dzieci? Jest to kluczowy element wystroju, zwłaszcza w małej przestrzeni. W znacznym stopniu wpłynie na Twój budżet.

Większe sypialnie oznaczają więcej miejsca do manewrowania. Może być ustawiony z pojedynczymi łóżkami, dając dzieciom więcej prywatności i przestrzeni. Łóżko piętrowe to lepszy wybór dla małych przestrzeni. Te modele pomogą Ci zmniejszyć przestrzeń i lepiej zorganizować pokój. Umożliwiają również przechowywanie szafy, biurek czy komód.

Możliwa jest również aranżacja łóżka podwójnego lub potrójnego. Takie rozwiązanie oferuje Interbeds, producent łóżek dla dzieci. Ta polska marka oferuje wiele modeli. Interbeds.pl to miejsce, które sprzedaje modele podwójne i potrójne w różnych kolorach. Czym charakteryzują się te meble? Klasyczne łóżka dla dzieci posiadają dodatkową szufladę, którą można wysunąć, odsłaniając materac. Jest to świetne rozwiązanie do codziennego użytku, ale także wtedy, gdy mamy u siebie na noc gości lub dzieci.

Łóżko dostosowane do płci dziecka

Każde dziecko marzy o sypialni, która jest wyjątkowa i bezpieczna. Ważne jest, aby dopasować przestrzeń do dziecka, aby czuło się ono jak w domu. W jaki sposób? Możesz dopasować kolorystykę do swojego gustu lub uwzględnić motywy z ulubionych bajek.

Dla dziewczynki możesz wybrać łóżko w kolorze różowym, zielonym lub niebieskim. Można też znaleźć modele w odcieniu innym niż biały, np. szarym, szarym lub całkowicie białym. Zagłówek może być ozdobiony naklejkami lub kształtami, np. baletnicy, misia czy uśmiechniętej buzi.

Dla chłopca można kupić łóżko ze zdobionym zagłówkiem w kształcie samochodu, samolotu lub innego pojazdu. Jeśli chcesz zaskoczyć swoje dziecko, sklep z łóżkami dla dzieci pozwoli Ci zaszaleć. Możesz wybrać łóżko, które wygląda jak rama samochodu wyścigowego lub policyjnego.

Bezpieczeństwo przede wszystkim czy odpowiednia konstrukcja łóżka

Jeśli nie jest bezpieczne w użyciu, nawet najpiękniejsze łóżko dla dzieci nie powinno być brane pod uwagę. Jakie są kluczowe punkty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego łóżka?

Ogromne znaczenie mają certyfikaty jakości, które wystawił producent. Można mieć pewność, że producent do produkcji swoich łóżek używa wyłącznie bezpiecznych i wartościowych materiałów. Zaowocuje to bezpiecznym i zdrowym snem Twojego dziecka, a także solidną i trwałą konstrukcją.

Koniecznie sprawdź, czy Twoje dziecko ma na swoim łóżku barierkę. Jest to ważne, ponieważ zapobiega spadaniu dziecka z łóżka w nocy. Powinna być dwustronna, abyś mógł ją zainstalować po lewej lub prawej stronie w zależności od potrzeb.

Przy wyborze łóżka dla dziecka ważne jest bezpieczeństwo, wymiary i design. Dobry materac i dopasowana kolorystyka do reszty sypialni sprawią, że będzie ono praktyczne i estetyczne.

Warto przeczytać