Dobrze dopasowana szafka pod telewizor to niezbędny element wyposażenia każdej sypialni lub salonu. Szafka pod telewizor jest niezbędna w każdym wnętrzu, w którym znajduje się telewizor. Dzięki niej dobrze wyeksponujesz swój telewizor i zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania. Na co powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupów mebli pod telewizor? Oto artykuł, który odpowie na Twoje pytanie. Cieszymy się, że jesteś naszym gościem!

Szafki pod telewizor idealnie pasują do aranżacji

Pierwsza rzecz, o której powinieneś pomyśleć podczas zakupów szafki RTV. Jeśli szafka pod telewizor nie będzie pasowała do pomieszczenia, w którym się znajduje, nawet ta najdroższa, nie będzie to świetny zakup. Mieszkasz w pokoju o stonowanych kolorach i wystroju? W takim pomieszczeniu dobrze może sprawdzić się na przykład czarna szafka RTV. Być może lepiej będzie wyglądać biała szafka RTV?

Półka pod telewizor nie powinna być zbyt widoczna. Ten mebel powinien być dobrze dobrany do innych elementów wyposażenia. Loftowy stolik RTV nie sprawdzi się w przestrzeni o skandynawskim wystroju. Na rynku dostępnych jest wiele szafek pod telewizor. Możesz wybierać spośród nowoczesnych, klasycznych, a nawet takich, które są utrzymane w unikalnej kolorystyce. To od Ciebie zależy, którą z nich wybierzesz.

Jakie wymiary powinny mieć stoliki pod telewizor?

Oprócz wyglądu, ważne jest, aby znać wymiary szafek RTV, z których będziesz korzystać. Odpowiedz sobie na pytanie: Czy wysoka komoda telewizyjna z szufladami będzie dobrze wyglądać? Czy lepiej byłoby, gdyby mebel pod telewizor był nieco niższy? Szafka RTV wisząca to dobry wybór, jeśli lubisz nowoczesne projekty. Takie bryły doskonale sprawdzają się w nowoczesnych przestrzeniach.

Popularność wybranych modeli jest oczywista. Dotyczy to między innymi szafki RTV 120 cm. Dużą popularnością cieszy się również szafka RTV 180 cm oraz szafka RTV 200 cm. Do popularnych opcji należą egzemplarze o szerokości 150 cm. Najważniejszą zasadą jest to, że wybrana komoda RTV powinna być przynajmniej o 10 cm szersza niż przekątna Twojego ekranu. Dzięki temu wybrany przez Ciebie stolik RTV będzie się świetnie prezentował i nie będzie wydawał się zbyt mały.

Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupów komody pod telewizor?

Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że szafka RTV musi mieć odpowiednie wymiary i powinna być utrzymana w odpowiedniej kolorystyce. Wiesz również, że położenie telewizora będzie miało wpływ na wybór odpowiedniego wariantu. Szafka RTV naścienna to idealne rozwiązanie dla modelu, który jest montowany na ścianie, natomiast klasyczne stoliki pod telewizor sprawdzą się, jeśli Twój sprzęt jest ustawiony do góry. Upewnij się, że podczas zakupów będziesz pod wrażeniem wybranych przez siebie mebli. Więcej miejsca do przechowywania zyskasz, dbając o to, by komoda RTV zawierała kilka szuflad.

Możesz wybrać tradycyjną szafkę wiszącą RTV lub nowoczesną białą szafkę RTV. Zwróć uwagę na to, czy meble pasują do przestrzeni, którą urządzasz. Wszystkie te czynniki mają znaczenie! Dzięki temu Twoje meble będą świetnie wyglądać i będą praktyczne. Przemyślany zakup będzie inwestycją na długie lata.

Warto przeczytać