7 pomysłów na dekoracje ścienne w pokoju dziecka.

26/10/2021

Urządzając pokój dziecinny chcemy, aby był on przytulny i funkcjonalny. Chcemy nadać mu niepowtarzalnego wyglądu. W tym właśnie pomogą nam dekoracje, a ściśle ujmując dekorację ścienne. Obecnie mamy w czym wybierać bo możliwości i artykułów do tego przeznaczonych jest całe mnóstwo.

Styl prosty oraz minimalistyczny jest najchętniej wybierany podczas urządzania pokoju malucha. Dlaczego? Otóż w tym pomieszczeniu potrzebujemy jak najwięcej wolnej przestrzeni, aby dziecko miało miejsce na zabawy. Dlatego w takim rozwiązaniu ozdoby ścienne i dekoracje sprawdzają się w 100 procentach. Nie zajmują miejsca, a co za tym idzie nie zagracają pomieszczenia, a tym samym są ozdobą dla niego.
Najczęściej wybierane dekoracje na ścianę do pokoju dziecka

Fototapety

Zazwyczaj taka fototapeta umieszczana jest na jednej najbardziej odsłoniętej ścianie. To jaki motyw wybierzemy to już zależy tylko od nas. Możemy wybrać motywy bajkowe, zwierzęce, przyrodnicze lub zwykłe z delikatną ozdobną teksturą. Są one łatwe w utrzymaniu czystości, gdyż fototapetę można po prostu umyć, a o zabrudzenia ścian przy maluchach jest bardzo łatwo.

Naklejki ścienne

Bardzo często po nie sięgamy. Wybór ogromny, a efekty jakie możemy dzięki nim uzyskać są zadziwiające. Można kupić cały obrazek składający się z kilkunasty elementów lub pojedyncze sztuki. Naklejamy dowolnie gdzie nam pasuje. Ich montaż na ścianę jest banalnie prosty i zdecydowanie łatwiejszy niż fototapety. Ponadto jeżeli nasze ściany uległy zabrudzeniu, którego nie możemy usunąć , a nie chcemy jeszcze przemalowywać całego pokoju to naklejką możemy zakryć plamy.

Ozdoby fluorescencyjne

Zazwyczaj są to ozdoby do przymocowania na kleju. Po zmroku zaczynają delikatnie świecić, subtelna poświata. Bardzo często takie ozdoby ( np. gwiazdki) umieszczane są na suficie lub na ścianie. Pozwalają przez całą noc zachować delikatną poświatę w pokoju.

Literki z imieniem

Tą ozdobę zazwyczaj wybieramy dla najmniejszych maluszków. Z osobnych literek układamy imię dziecka na ścianie. Mogą to być elementy w postaci naklejek, drewniane, plastykowe bądź pluszowe. Są one mocowane do ściany na kleju bądź na haczykach ( zawieszane ).

Ręczne malowidła

Artystów wokół nas nie brakuje. Jeżeli nie chcemy fototapety czy naklejek możemy skorzystać z usług osób, które namalują nam za pomocą specjalnych farb prawdziwe arcydzieło na ścianie. Można wymalować przeróżne motywy bajkowe lub nawet całą ilustrację. To bardzo oryginalny pomysł na dekorację ścienną , a efekt murowany. Jeżeli oczywiście mamy trochę plastycznych zdolności możemy sami coś namalować.

Lampki

Jest cała masa ozdobnych lampek ściennych dziecinnych. Nie tylko dadzą nam źródło światła, ale także poprzez swój wygląd staną się ozdoba całego pokoju. Wykonane są z przeróżnych tworzyw ( plastik, szkło, metal ). Takie oświetlenie potrafi nadać klimaty pomieszczeniu i przenieść nas nieraz w inny ( bajkowy, dziecinny) świat.

Jak widzimy możliwości ozdobienia ścian w pokoju dziecka jest mnóstwo. Wyżej zostały wymieniony tylko i wyłącznie te najbardziej popularne i najczęściej wybierane. Oczywiście pomysłów na ozdoby ścienne jest dużo dużo więcej . To w jaki sposób ozdobimy ściany w dużej mierze zależy od naszej kreatywności. Jednak warto zwrócić uwagę, aby ozdoby były praktyczne. Czyli głównie, aby można był w łatwy sposób je czyścić ( z kurzu czy brudu). To na co się zdecydujemy zależy także od przestrzeni jaką możemy wykorzystać oraz naszych funduszy jakie chcemy przeznaczyć na ten cel.